MERANTI drewniane

Okna » MERANTI drewniane

 • Okna drewniane Meranti
  Okna drewniane Meranti
 • Kolorystyka
  Kolorystyka

Okna meranti produkowane są w systemie EUROLINE-2 zgodnie z aprobatą AT-15-6958/2006 z kantówki klejonej z trzech warstw z zachowaniem odpowiedniego układu słoja, co gwarantuje nie wypaczanie się okien. Zastosowanie okuć obwiedniowych firmy ROTO zapewnia długotrwałe jak najlepsze funkcjonowanie okna. Okno które opuszcza produkcję jest pomalowane podkładowo i nawierzchniowo doskonałymi farbami firmy SIKKENS. W szerokiej palecie kolorów znajdują się zarówno faby kryjące jak i lazurowe, które pozostawiają naturalny rysunek drewna. Odpowiedni komfort oszklenia zapewniają szyby o współczynniku przenikania ciepła 1.0. Okna posiadają okapnik aluminiowy osłaniający dół ramy i odprowadzający wodę, wyposażony w przekładkę termiczną zmniejszającą utratę ciepła. System wciskanych uszczelek firmy Q-LON eliminuje dodatkowo utratę ciepła.Klejonka meranti jest surowcem odpowiednio wyselekcjonowanym o ciężarze właściwym min. 450 kg/m3.

Okucia Roto NT są obecnie jednymi z najlepszych oferowanych na rynku oferującym stolarkę okienną 
Jest to rezultatem niespotykanego wyboru możliwości proponowanych w ramach jednego produktu oraz bezkonkurencyjny okres gwarancji - pięciokrotnie dłuższy od dotychczasowych standardów - wynoszący 10 lat. Okucia Roto NT to najbardziej rozbudowany system na rynku - w jego obrębie znajdziecie Państwo wszystko: okucia do okien o różnych kształtach i sposobach otwierania, systemy antywyważeniowe oraz ogromny wybór dostępnych zawiasów i klamek.

Charakterystyka:

Mikrowentylacja to rozwiązanie umożliwiające wygodną i regularną wymianę powietrza w mieszkaniu. Nowy zaczep skonstruowany w systemie ROTO NT składa się z jednego tylko zaczepu montowanego na ościeżnicy.

Blokada błędnego położenia klamki
Kolejny wielofunkcyjny element systemu ROTO NT to blokada błędnego położenia klamki pełniąca jednocześnie funkcję podnośnika skrzydła. 
Umożliwia to dokładny najazd skrzydła na ościeżnicę, oraz wyklucza ryzyko wyczepienia się skrzydła z zawiasów w przypadku błędów w obsłudze.

Połączenie zatrzaskowe
Dotychczasowy sposób łączenia elementów okuć został zastąpiony innym - stosowane są połączenia zatrzaskowe. Dzięki temu zastosowanie stabilnych i dokładnych połączeń jest bardzo proste - wystarczy zatrzasnąć klips i przykręcić wkręty. Eliminuje się tym samym również elementy okuć wystające poza rowek okuciowy.

Klamki i osłonki

Klamki i osłonki ROTO doskonale harmonizują z całością okucia. Dzięki bogatej palecie dostępnych kolorów są ważnym elementem dekoracyjnym okna.

Okucia antywłamaniowe to bardzo ważne zabezpieczenie, którymi powinny zostać zabezpieczone okna w naszym mieszkaniu. Stanowi to istotny element utrudniający próby włamania, zwłaszcza przy użyciu prostych narzędzi jakimi posługują się zwłaszcza przypadkowi włamywacze.

Okucia antywłamaniowe: Zabezpieczenie antywłamaniowe:
Dzięki szerokiej gamie dostępnych elementów, istnieje możliwość zastosowania okuć o zwiększonej odporności na włamanie.  
Trzpień grzybkowy - ponieważ zwykłe zamknięcie języczkowe nie stawia znacznego oporu podczas włamania - istotnym zabezpieczeniem jest zamknięcie języczkowe z trzpieniem grzybkowym.
Również klamka zamykana na klucz lub przycisk sprawia, że punkty ryglowania okna pozostają stabilne i nie dochodzi w nich do przemieszczeń pod wpływem wyważania z zewnątrz. Dzięki temu zagwarantowane jest w pełni bezawaryjne działanie zamknięcia języczkowego z trzpieniem grzybkowym.

Szyby ciepłochronne

Jednym z głównych zadań szyb zespolonych jest ograniczenia emisji energii cieplnej. Zespolenie składa się  z dwóch szyb z których jedna jest szybą typu "Thermofloat"- posiada powłokę niskoemisyjną. W przestrzeni między szybami  znjduje się gaz szlachetny dodatkow obniżający wspólczynnik przenikania ciepła.

Budowa
1. szkło float
2. powłoka niskoemisyjna
3. odstęp między szybami
4. uszczelnienie butylem
5. ramka dystansowa
6. absorbent pary wodnej
7. tiokol lub silikon

 • Dodaj link do:
 • digg.com
 • delicious.com
 • wykop-pl
 • facebook.com